Levicový Deník N, který patří do neformální oligarchické a podnikatelské skupiny kolem prezidenta Petra Pavla, se stále pohybuje v mínusových číslech. Vydavatel média, společnost N media, v roce 2022 skončil v čisté ztrátě 1,1 milionu, o rok dříve prodělek činil 4,4 milionu korun. Kumulativní prodělek N media od roku 2018, kdy Deník N odstartoval, tak vystoupal na více než 61 milionu korun. Je pravda, že loňská ztráta provozovatele Deníku N je nejnižší v historii. Na druhou stranu, jeden z majitelů, slovenský Denník N, se zavázal k poskytnutí nutného příplatku do N media ve výši 2,3 milionu. Tržby N media v roce 2022 dosáhly 78 milionů korun, v meziročním srovnání o 13 milionů více.
Mediální firma N media je majoritně (56,6 procenta) vlastněna Nadací Independent Press, kterou zakládala řada vlivných miliardářů, oligarchů a podnikatelů. Mezi ně patří Jaroslav Horák (foto; předseda správní rady nadace a člen dozorčí rady N media), Martin Hájek, Libor Malý, Martin Vohánka, Libor Winkler, Ondřej Fryc nebo Silke Horáková. Část z nich přitom významným způsobem sponzorovala Pavlovu prezidentskou kampaň (Na Hrad byl PP zvolen letos v lednu), mimo jiné Winkler, Vohánka, Hájek nebo Fryc.
S Nadací Independent Press, vlastnící majoritně Deník N, souvisí aktuální kauza Ronovská. Kateřina Ronovská vede katedru občanského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Zároveň již několik let působí v dozorčí radě Nadace Independent Press. Prezident Pavel ji navrhl a posléze protlačil Senátem do Ústavního soudu. Řada politiků a senátorů ale provázání Ronovské s Pavlovými sponzory vnímá jako problém, má se jednat se o "balkánské" sepětí politické, byznysové a soudní moci. "Už jenom tahle její vazba na prezidenta jsou náboje na to, jak ostřelovat Ústavní soud," uvedl senátor Zdeněk Hraba pro Týdeník Echo.
Druhá část vlastnické větve N media, slovenský Denník N (28 procent), řeší jiný reputační problém. Konkrétně tzv. Tatragate, během které vyšlo najevo, že přední reportérka Denníku N Monika Tódová má velmi blízký vztah k soudkyni Specializovaného trestního soudu Pamele Záleské. Ta přitom rozhoduje citlivé kauzy. Podle některých se opět jedná o možný konflikt zájmů a podivné sepětí soudní a mediální moci, které prohlubuje nedůvěru k rozhodování soudů na Slovensku.